11938TB-A1N-QA-00
DigiKeys produktnummer
12-11938TB-A1N-QA-00-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
11938TB-A1N-QA-00
Beskrivning
FAN 119MM X 38MM 115VAC TERMINAL
Detaljerad beskrivning
Fläktar Tubeaxial 115VAC Fyrkantig - L 119mm x H 119mm Kula 116,5 CFM (3,26m³/min) 2 plintar
Kategori
Fläkttyp
Tubeaxial
Tillverkare
NMB Technologies Corporation
Brus
50,0dB
Serie
Effekt (Watt)
17,00W
RPM
3100 varv/min
Terminering
2 plintar
Spänning - märkt
115VAC
Arbetstemperatur
14-140°F (-10-60°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 119mm x H 119mm
Strömklassning (Ampere)
0,300A
Bredd
38,00mm
Material - ram
Aluminium
Luftflöde
116,5 CFM (3,26m³/min)
Material - blad
Stål
Statiskt tryck
0,400 in H2O (99,6 Pa)
Livslängd @ temp.
90 000tim vid 25°C