11938FB-A1N-EA-00 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
NMB Technologies Corporation
I lager: 7
Datablad
Parametrisk ekvivalent
NMB Technologies Corporation
I lager: 16
Datablad
I lager: 0
Comair Rotron
I lager: 316
Sunon Fans
I lager: 115
Sunon Fans
I lager: 0
Qualtek
I lager: 474
Orion Fans
I lager: 417
I lager: 914
Mechatronics Fan Group
Mechatronics Fan Group
Fläktar Tubeaxial 115VAC Fyrkantig - L 119mm x H 119mm Kula 110,0 CFM (3,08m³/min) 2 plintar
11938FB-A1N-EA-00
DigiKeys produktnummer
12-11938FB-A1N-EA-00-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
11938FB-A1N-EA-00
Beskrivning
FAN 119MM X 38MM 115VAC TERMINAL
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Fläkttyp
Tubeaxial
Tillverkare
Brus
45,0dB
Serie
Effekt (Watt)
14,40W
Förpackning
Bulk
RPM
3100 varv/min
Artikelstatus
Aktiv
Terminering
2 plintar
Spänning - märkt
115VAC
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 119mm x H 119mm
Strömklassning (Ampere)
0,190A
Bredd
38,00mm
Material - ram
Aluminium
Luftflöde
110,0 CFM (3,08m³/min)
Material - blad
Plast
Statiskt tryck
0,370 in H2O (92,2 Pa)
Livslängd @ temp.
100 000tim vid 25°C