08080EA-12S-EU-EC
08080EA-12S-EUE-C
DigiKeys produktnummer
12-08080EA-12S-EU-EC-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
08080EA-12S-EUE-C
Beskrivning
80X80X80MM, 12VDC, 15,400/13,900
Detaljerad beskrivning
Fläkt Röraxial (dubbel) 12VDC Fyrkantig - L 80mm x H 80mm Kula 171,0 CFM (4,79m³/min) 4 trådledare
Kategori
Egenskaper
Automatisk omstart, dubbla hastigheter, pulsbreddsmodulering, hastighetssensor (varvtalsmätare)
Tillv.
Brus
83,5dB(A)
Serie
Effekt (Watt)
144 W
Förpackning
Box
RPM
Artikelstatus
Aktiv
Terminering
4 trådledare
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
14-140°F (-10-60°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 80mm x H 80mm
Godkännande myndighet
CE, cULus, VDE
Bredd
80,00mm
Strömklassning (Ampere)
12,00A
Luftflöde
171,0 CFM (4,79m³/min)
Spänningsintervall
10,8-12,6VDC
Statiskt tryck
6,800 in H2O (1693,8 Pa)
Material - ram
Plast
Lagertyp
Kula
Material - blad
Plast
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
70 000tim vid 40°C