08080EA-12S-E6D-2
DigiKeys produktnummer
12-08080EA-12S-E6-D2-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
08080EA-12S-E6D-2
Beskrivning
80X80X80MM, 12VDC, 15,800/16,300
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Röraxial (dubbel) 12VDC Fyrkantig - L 80mm x H 80mm Kula 141,0 CFM (3,95m³/min) 4 trådledare
Kategori
Egenskaper
Automatisk omstart, dubbla hastigheter, pulsbreddsmodulering, hastighetssensor (varvtalsmätare)
Tillv.
Brus
79,0dB(A)
Serie
Effekt (Watt)
118 W
Förpackning
Box
RPM
Artikelstatus
Aktiv
Terminering
4 trådledare
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
14-140°F (-10-60°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 80mm x H 80mm
Godkännande myndighet
CE, cULus, VDE
Bredd
80,00mm
Strömklassning (Ampere)
9,80A
Luftflöde
141,0 CFM (3,95m³/min)
Spänningsintervall
10,8-13,2VDC
Statiskt tryck
10,000 in H2O (2490,8 Pa)
Material - ram
Plast
Lagertyp
Kula
Material - blad
Plast
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
70 000tim vid 40°C