04028DA-12T-AKH-AQ
DigiKeys produktnummer
12-04028DA-12T-AK-HAQ-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
04028DA-12T-AKH-AQ
Beskrivning
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 40mm x H 40mm Kula 36,0 CFM (1,01m³/min) 4 trådledare
Kategori
Brus
66,5dB
Tillv.
Effekt (Watt)
18.6 W
Serie
RPM
Förpackning
Box
Terminering
4 trådledare
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
14-140°F (-10-60°C)
Spänning - märkt
Godkännande myndighet
CE, cULus, VDE
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 40mm x H 40mm
Strömklassning (Ampere)
1,55A
Bredd
28,00mm
Spänningsintervall
10,8-13,2VDC
Luftflöde
36,0 CFM (1,01m³/min)
Material - ram
Plast
Statiskt tryck
4,250 in H2O (1060,0 Pa)
Material - blad
Plast
Lagertyp
Kula
Livslängd @ temp.
40 000tim vid 60°C