04028DA-12T-A6N-E
DigiKeys produktnummer
12-04028DA-12T-A6-NE-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
04028DA-12T-A6N-E
Beskrivning
40X40X28MM, 12VDC, 34,500 RPM, 3
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 40mm x H 40mm Kula 34,6 CFM (0,969m³/min) 4 trådledare
Kategori
Egenskaper
Automatisk omstart, pulsbreddsmodulatorkontroll; hastighetssensor (varvtalsmätare)
Tillv.
Brus
69,5dB(A)
Serie
Effekt (Watt)
30 W
Förpackning
Box
RPM
Artikelstatus
Aktiv
Terminering
4 trådledare
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 40mm x H 40mm
Godkännande myndighet
CE, cULus, TUV
Bredd
28,00mm
Strömklassning (Ampere)
2,50A
Luftflöde
34,6 CFM (0,969m³/min)
Spänningsintervall
10,8-13,2VDC
Statiskt tryck
7,600 in H2O (1893,0 Pa)
Material - ram
Plast
Lagertyp
Kula
Material - blad
Plast
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
70 000tim vid 40°C