LB26SKG01-28-CJ har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
NKK Switches
I lager: 0
Datablad
IP Rated Switches | Datasheet Preview
LB26SKG01-28-CJ
DigiKeys produktnummer
LB26SKG01-28-CJ-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LB26SKG01-28-CJ
Beskrivning
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Tryckknappsbrytare DPDT Standard, belyst Panelmontering, snäppfäste
Kategori
Märkspänning - DC
28 V
Tillv.
Styrdonstyp
Kvadratt, knapp
Serie
Styrdonsmärke
Ingen märkning
Förpackning
Bulk
Färg - styrdon/lock
Röd
Artikelstatus
Föråldrad
Belysningstyp, färg
Glödlampsbelysning, röd
Monteringstyp
Panelmontering, snäppfäste
Belysningsspänning (nominell)
28VAC/DC
Typ
Standard, belyst
Termineringstyp
Lödning, snabbkontakt - 0,110" (2,8mm)
Krets
Panelutskärningsdimensioner
Kvadrat - 16,20mm x 16,20mm
Brytarfunktion
På-På
Arbetstemperatur
-25°C-50°C
Strömklassning (Ampere)
0,4VA (AC/DC)
Mekanisk livslängd
200 000 cykler
Märkspänning - AC
28 V