LB26SKG01-5C24-JC
DigiKeys produktnummer
LB26SKG01-5C24-JC-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LB26SKG01-5C24-JC
Beskrivning
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Tryckknappsbrytare DPDT Standard, belyst Panelmontering, snäppfäste
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LB26SKG01-5C24-JC Modeller
Kategori
Styrdonstyp
Kvadratt, knapp
Tillv.
Styrdonsmärke
Ingen märkning
Serie
Färg - styrdon/lock
Transparent (rött filter/diffusör)
Förpackning
Bulk
Belysningstyp, färg
LED, röd
Artikelstatus
Aktiv
Belysningsspänning (nominell)
24VDC
Monteringstyp
Panelmontering, snäppfäste
Termineringstyp
Lödning, snabbkontakt - 0,110" (2,8mm)
Typ
Standard, belyst
Panelutskärningsdimensioner
Kvadrat - 16,20mm x 16,20mm
Krets
Arbetstemperatur
-25°C-50°C
Brytarfunktion
På-På
Mekanisk livslängd
200 000 cykler
Strömklassning (Ampere)
0,4VA (AC/DC)
Elektrisk livslängd
100 000 cykler
Märkspänning - AC
28 V
Basproduktens nummer
Märkspänning - DC
28 V