F16FB-05LLC--E
F16FB-05LLC--E
F16FB-05LLC /E
DigiKeys produktnummer
563-1107-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F16FB-05LLC /E
Beskrivning
FAN BLOWER 16X4.5MM 5VDC WIRE
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Fläkt 5VDC Fyrkantig - L 16mm x H 16mm Hylsa 0,424 CFM (0,012m³/min) 2 trådledare
Kategori
Brus
3,0dB(A)
Tillv.
Effekt (Watt)
200 mW
Serie
RPM
Förpackning
Bulk
Terminering
2 trådledare
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
14-140°F (-10-60°C)
Spänning - märkt
Vikt
0,003 lb (1,36 g)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 16mm x H 16mm
Strömklassning (Ampere)
0,040A
Bredd
4,50mm
Spänningsintervall
4,5-5,5VDC
Luftflöde
0,424 CFM (0,012m³/min)
Material - ram
Akrylbutadienstyren (ABS), polybutilentereftalat (PBT)
Statiskt tryck
0,022 in H2O (5,5 Pa)