UWG1V100MCL1GB
DigiKeys produktnummer
493-9756-2-ND - Remsa och spole (TR)
493-9756-1-ND - Remsbit (CT)
493-9756-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UWG1V100MCL1GB
Beskrivning
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF 35 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - SMD 1000tim vid 105°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
UWG1V100MCL1GB Modeller
Kategori
Klassificeringar
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
47.5 mA @ 120 Hz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Rippelström @ hög frekvens
95 mA @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
1.8 Ohms
Kapacitans
Storlek/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,213" (5,40mm)
Spänning - märkt
35 V
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,209" x B 0,209" (5,30 x 5,30mm)
Livslängd @ temp.
1000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-105°C