UCL1V100MCL6GS
DigiKeys produktnummer
493-3947-2-ND - Remsa och spole (TR)
493-3947-1-ND - Remsbit (CT)
493-3947-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UCL1V100MCL6GS
Beskrivning
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF 35 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - SMD 2000tim vid 105°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
UCL1V100MCL6GS Modeller
Kategori
Klassificeringar
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
80 mA @ 120 Hz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Rippelström @ hög frekvens
160 mA @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
850 mOhms
Kapacitans
Storlek/dimension
0,157" diam. (4,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,228" (5,80mm)
Spänning - märkt
35 V
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,169" x B 0,169" (4,30 x 4,30mm)
Livslängd @ temp.
2000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-105°C