UCS2V220MHD1TO
DigiKeys produktnummer
493-13296-1-ND - Remsbit (CT)
493-13296-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UCS2V220MHD1TO
Beskrivning
CAP ALUM 22UF 20% 350V RADIAL TH
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
22 µF 350 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 10 000tim vid 105°C
EDA-/CAD-modeller
UCS2V220MHD1TO Modeller
Rippelström @ låg frekvens
325 mA @ 120 Hz
Rippelström @ hög frekvens
650 mA @ 100 kHz
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,846" (21,50mm)
Spänning - märkt
350 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
10 000tim vid 105°C
Arbetstemperatur
-40°C-105°C