UCS2V220MHD1TO | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | UCS2V220MHD1TO |
Beskrivning | CAP ALUM 22UF 20% 350V RADIAL TH |
Tillverkarens standardleveranstid | 28 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 22 µF 350 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 10 000tim vid 105°C |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | UCS2V220MHD1TO Modeller |
Kategori | Polarisering Polär |
Tillv. | Tillämpningar |
Serie | Rippelström @ låg frekvens 325 mA @ 120 Hz |
Förpackning Remsbit (CT) Remsa och låda (TB) | Rippelström @ hög frekvens 650 mA @ 100 kHz |
Artikelstatus Aktiv | Ledaravstånd 0,197" (5,00mm) |
Kapacitans | Storlek/dimension 0,492" diam. (12,50mm) |
Tolerans ±20% | Höjd - monterad (max) 0,846" (21,50mm) |
Spänning - märkt 350 V | Monteringstyp |
Livslängd @ temp. 10 000tim vid 105°C | Inkapsling/låda Radial, kapslad |
Arbetstemperatur -40°C-105°C |