PCR1K270MCL1GS
DigiKeys produktnummer
493-13785-2-ND - Remsa och spole (TR)
493-13785-1-ND - Remsbit (CT)
493-13785-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PCR1K270MCL1GS
Beskrivning
CAP ALUM POLY 27UF 20% 80V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
27 µF 80 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapsling - SMD 38mOhm 4000tim vid 125°C
EDA-/CAD-modeller
PCR1K270MCL1GS Modeller
Kategori
Livslängd @ temp.
4000tim vid 125°C
Tillverkare
Nichicon
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Rippelström @ hög frekvens
1.4 A @ 100 kHz
Typ
Polymer
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Kapacitans
27 µF
Höjd - monterad (max)
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,327" x B 0,327" (8,30 x 8,30mm)
Spänning - märkt
80 V
Monteringstyp
Ytmontering
ESR (Equivalent Series Resistance)
38mOhm