A768KE276M1JLAE054
DigiKeys produktnummer
399-A768KE276M1JLAE054TR-ND - Remsa och spole (TR)
399-A768KE276M1JLAE054CT-ND - Remsbit (CT)
399-A768KE276M1JLAE054DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A768KE276M1JLAE054
Beskrivning
CAP ALUM POLY 27UF 20% 63V SMD
Detaljerad beskrivning
27 µF 63 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapsling - SMD 54mOhm 2000tim vid 125°C
EDA-/CAD-modeller
A768KE276M1JLAE054 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Rippelström @ låg frekvens
58.75 mA @ 120 Hz
Rippelström @ hög frekvens
1.175 A @ 100 kHz
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Höjd - monterad (max)
0,276" (7,00mm)
Kapacitans
27 µF
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,327" x B 0,327" (8,30 x 8,30mm)
Tolerans
±20%
Spänning - märkt
63 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
54mOhm
Basproduktens nummer
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C