PZU6.8B2A,115 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PZU6.8B2A,115 |
Beskrivning | DIODE ZENER 6.8V 320MW SOD323 |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Dioder - zener 6.8 V 320 mW ±2% Ytmontering SOD-323 |
Datablad | Datablad |
Kategori | Ström - läckström @ Vr 500 nA @ 3.5 V |
Tillv. | Spänning - fram (Vf) (max) @ If 1.1 V @ 100 mA |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Arbetstemperatur -55°C-150°C |
Artikelstatus Har utgått hos DigiKey | Monteringstyp Ytmontering |
Spänning - Zener (Nom) (Vz) | Inkapsling/låda |
Tolerans ±2% | Leverantörens enhetsförpackning SOD-323 |
Effekt - max 320 mW | Basproduktens nummer |
Impedans (max) (Zzt) 20 Ohms |