BZX384C6V8-G3-18 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 177
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
I lager: 0
Datablad
I lager: 75
Similar
Diodes Incorporated
Similar
Central Semiconductor Corp
Central Semiconductor Corp
Diodes Incorporated
onsemi
I lager: 20
Nexperia USA Inc.
Dioder - zener 6.8 V 200 mW ±5% Ytmontering SOD-323
BZX384C6V8-G3-18
DigiKeys produktnummer
BZX384C6V8-G3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384C6V8-G3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 6.8V 200MW SOD323
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BZX384C6V8-G3-18 Modeller
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
15 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
2 µA @ 4 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Tolerans
±5%
Basproduktens nummer
Effekt - max
200 mW