PXN012-60QLJ är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Texas Instruments
I lager: 44 874
Datablad
Similar
Diotec Semiconductor
I lager: 0
Datablad
Rohm Semiconductor
N-kanal 60 V 42A (Tc) 34,7W (Tc) Ytmontering MLPAK33
8-Power VDFN
PXN012-60QLJ
DigiKeys produktnummer
1727-PXN012-60QLJTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PXN012-60QLJCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PXN012-60QLJDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PXN012-60QLJ
Beskrivning
PXN012-60QL/SOT8002/MLPAK33
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
PXN012-60QLJ Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,5V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
18.77 nC @ 10 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
957 pF @ 30 V
FET-typ
Effektförlust (max)
34,7W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
60 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C