DI065N06PT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Diotec Semiconductor
I lager: 0
Datablad
N-kanal 65 V 65 A (Tc) 39W (Tc) Ytmontering 8-QFN (3x3)
DI065N06PT
DigiKeys produktnummer
4878-DI065N06PTTR-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DI065N06PT
Beskrivning
MOSFET N-CH 65V 65A 8-POWERVDFN
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
DI065N06PT Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,5V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
37 nC @ 10 V
Förpackning
Bulk
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
1617 pF @ 30 V
FET-typ
Effektförlust (max)
39W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
65 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
8-QFN (3x3)
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
5mOhm vid 20A, 10V