PSMNR90-80CSFJ
DigiKeys produktnummer
1727-PSMNR90-80CSFJTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PSMNR90-80CSFJCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PSMNR90-80CSFJDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMNR90-80CSFJ
Beskrivning
PSMNR90-80CSF/SOT8005A/CCPAK12
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 80 V 505A (Tc) 1,55kW (Tc) Ytmontering CCPAK1212i
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
463 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
32115 pF @ 40 V
FET-typ
Effektförlust (max)
1,55kW (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
80 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
CCPAK1212i
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
0,9mOhm vid 25A, 10V