PSMN1R1-80CSFJ
DigiKeys produktnummer
1727-PSMN1R1-80CSFJTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PSMN1R1-80CSFJCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PSMN1R1-80CSFJDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN1R1-80CSFJ
Beskrivning
NEXTPOWER 80 V, 1.16 MOHM, N-CHA
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 80 V 400A (Ta) 1,071kW (Tc) Ytmontering CCPAK1212i
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
206 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
15363 pF @ 40 V
FET-typ
Effektförlust (max)
1,071kW (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
80 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
CCPAK1212i
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
7V, 10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
1,16mOhm vid 25A, 10V