PSMN4R8-100YSEX är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Renesas Electronics Corporation
I lager: 0
Datablad
N-kanal 100 V 120 A (Tc) 294W (Tc) Ytmontering LFPAK56, Power-SO8
PSMN4R8-100YSEX
DigiKeys produktnummer
1727-PSMN4R8-100YSEXTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PSMN4R8-100YSEXCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PSMN4R8-100YSEXDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN4R8-100YSEX
Beskrivning
PSMN4R8-100YSE/SOT1023/4 LEADS
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
3,6V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
120 nC @ 10 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
8290 pF @ 50 V
FET-typ
Effektförlust (max)
294W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
LFPAK56, Power-SO8
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
4,8mOhm vid 25A, 10V