PSMN2R3-100SSJJ
DigiKeys produktnummer
1727-PSMN2R3-100SSJJTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN2R3-100SSJJ
Beskrivning
PSMN2R3-100SSJ/SOT1235/LFPAK88
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 100 V 255A (Ta) 500W (Tc) Ytmontering LFPAK88 (SOT1235)
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
3V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
395 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
29960 pF @ 50 V
FET-typ
Effektförlust (max)
500W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
LFPAK88 (SOT1235)
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
2,3mOhm vid 25A, 10V