PSMN2R0-100SSFJ
DigiKeys produktnummer
1727-PSMN2R0-100SSFJTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PSMN2R0-100SSFJCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PSMN2R0-100SSFJDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN2R0-100SSFJ
Beskrivning
NEXTPOWER 80/100V MOSFETS
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 100 V 267A (Tc) 341W (Tc) Ytmontering LFPAK88 (SOT1235)
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
242 nC @ 10 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
16140 pF @ 50 V
FET-typ
Effektförlust (max)
341W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
LFPAK88 (SOT1235)
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
7V, 10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
2,07mOhm vid 25A, 10V