PSMN1R9-80SSEJ
DigiKeys produktnummer
1727-PSMN1R9-80SSEJTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PSMN1R9-80SSEJCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PSMN1R9-80SSEJDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN1R9-80SSEJ
Beskrivning
APPLICATION SPECIFIC POWER MOSFE
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 80 V 286A (Tc) 340W (Tc) Ytmontering LFPAK88 (SOT1235)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PSMN1R9-80SSEJ Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
3,6V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
232 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
17140 pF @ 40 V
FET-typ
Effektförlust (max)
340W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
80 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
LFPAK88 (SOT1235)
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
1,9mOhm vid 25A, 10V