PSMN1R0-30YLDX är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
onsemi
I lager: 0
Datablad
N-kanal 30 V 100 A (Tc) 238W (Tc) Ytmontering LFPAK56, Power-SO8
PSMN1R0-30YLDX
DigiKeys produktnummer
1727-1859-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-1859-1-ND - Remsbit (CT)
1727-1859-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN1R0-30YLDX
Beskrivning
MOSFET N-CH 30V 100A LFPAK56
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,2V vid 2mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
121.35 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
8598 pF @ 15 V
FET-typ
Effektförlust (max)
238W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
30 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
LFPAK56, Power-SO8
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
1,02mOhm vid 25A, 10V