NTMFS1D15N03CGT1G
DigiKeys produktnummer
488-NTMFS1D15N03CGT1GTR-ND - Remsa och spole (TR)
488-NTMFS1D15N03CGT1GCT-ND - Remsbit (CT)
488-NTMFS1D15N03CGT1GDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NTMFS1D15N03CGT1G
Beskrivning
MOSFET N-CH 30V 43A/245A 5DFN
Tillverkarens standardleveranstid
48 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 30 V 43A (Ta), 245A (Tc) 3,8W (Ta), 124W (Tc) Ytmontering 5-DFN (5x6) (8-SOFL)
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,2V vid 160µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
94 nC @ 10 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
7300 pF @ 15 V
FET-typ
Effektförlust (max)
3,8W (Ta), 124W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
30 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
5-DFN (5x6) (8-SOFL)
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
1,15mOhm vid 20A, 10V