PMPB10XNEZ
DigiKeys produktnummer
1727-2702-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-2702-1-ND - Remsbit (CT)
1727-2702-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMPB10XNEZ
Beskrivning
MOSFET N-CH 20V 9A DFN2020MD-6
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 20 V 9 A (Ta) 1,7W (Ta), 12,5W (Tc) Ytmontering DFN2020MD-6
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
900mV vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
34 nC @ 4.5 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±12V
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
2175 pF @ 10 V
FET-typ
Effektförlust (max)
1,7W (Ta), 12,5W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
20 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
DFN2020MD-6
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
1,8V, 4,5V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
14mOhm vid 9A, 4,5V