PMEG6002EJ-QX är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 17 720
Datablad
Dioder 60 V 200mA Ytmontering SOD-323F
PMEG6002EJ-QX
DigiKeys produktnummer
1727-PMEG6002EJ-QXTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PMEG6002EJ-QXCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PMEG6002EJ-QXDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMEG6002EJ-QX
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 60V 200MA SOD323F
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
5 ns
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
100 µA @ 60 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ Vr, F
14pF vid 1V, 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Teknologi
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
60 V
Monteringstyp
Ström - likriktat medelvärde (Io)
200mA
Inkapsling/låda
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
600 mV @ 200 mA
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323F
Hastighet
Småsignal =< 200mA (Io), valfri hastighet
Arbetstemperatur - koppling
150°C