PMEG3005EB,115 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PMEG3005EB,115 |
Beskrivning | DIODE SCHOTTKY 30V 500MA SOD523 |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Dioder 30 V 500mA Ytmontering SOD-523 |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | PMEG3005EB,115 Modeller |
Kategori | Ström - läckström @ Vr 500 µA @ 30 V |
Tillv. | Kapacitans @ Vr, F 30pF vid 1V, 1MHz |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Grad Automotive |
Artikelstatus Har utgått hos DigiKey | Godkännande AEC-Q101 |
Teknologi | Monteringstyp |
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max) 30 V | Inkapsling/låda |
Ström - likriktat medelvärde (Io) 500mA | Leverantörens enhetsförpackning SOD-523 |
Spänning - fram (Vf) (max) @ If 500 mV @ 500 mA | Arbetstemperatur - koppling 150°C (max.) |
Hastighet Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io) | Basproduktens nummer |