PMEG120G20ELPX
DigiKeys produktnummer
1727-PMEG120G20ELPXTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PMEG120G20ELPXCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PMEG120G20ELPXDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMEG120G20ELPX
Beskrivning
DIODE SIGE 120V 2A SOD128/CFP5
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 120 V 2A Ytmontering SOD-128/CFP5
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
11 ns
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
30 nA @ 120 V
Kapacitans @ Vr, F
75pF vid 1V, 1MHz
Artikelstatus
Föråldrad
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
120 V
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-128/CFP5
Ström - likriktat medelvärde (Io)
2A
Arbetstemperatur - koppling
175°C (max.)
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
840 mV @ 2 A
Basproduktens nummer
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)