SZMM3Z15VT1G är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Diodes Incorporated
I lager: 0
Datablad
Direkt
Diodes Incorporated
I lager: 48
Datablad
Similar
Panjit International Inc.
I lager: 4 975
Similar
Central Semiconductor Corp
Central Semiconductor Corp
Dioder - zener 15 V 300 mW ±5% Ytmontering SOD-323
SC-76, SOD-323
SZMM3Z15VT1G
DigiKeys produktnummer
SZMM3Z15VT1GOSTR-ND - Remsa och spole (TR)
SZMM3Z15VT1GOSCT-ND - Remsbit (CT)
SZMM3Z15VT1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SZMM3Z15VT1G
Beskrivning
DIODE ZENER 15V 300MW SOD323
Tillverkarens standardleveranstid
53 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
SZMM3Z15VT1G Modeller
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
Effekt - max
300 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323
Impedans (max) (Zzt)
30 Ohms
Basproduktens nummer
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 10.5 V