PMEG100T10ELXDX
DigiKeys produktnummer
1727-PMEG100T10ELXDXTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PMEG100T10ELXDXCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PMEG100T10ELXDXDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMEG100T10ELXDX
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 100V 1A SOD323HP
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 100 V 1A Ytmontering SOD323HP
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
6 ns
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
500 nA @ 100 V
Kapacitans @ Vr, F
95pF vid 1V, 1MHz
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
100 V
Leverantörens enhetsförpackning
SOD323HP
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1A
Arbetstemperatur - koppling
175°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
795 mV @ 1 A
Basproduktens nummer
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)