PMEG10020ELXEX
DigiKeys produktnummer
1727-PMEG10020ELXEXTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PMEG10020ELXEXCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PMEG10020ELXEXDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMEG10020ELXEX
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 100V 2A SOD123HP
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 100 V 2A Ytmontering SOD-123HP
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Omvänd återhämtningstid (trr)
14 ns
Ström - läckström @ Vr
150 nA @ 100 V
Kapacitans @ Vr, F
55pF vid 1V, 1MHz
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
100 V
Inkapsling/låda
Ström - likriktat medelvärde (Io)
2A
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123HP
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
840 mV @ 2 A
Arbetstemperatur - koppling
175°C