PMEG10020ELXE-QX
DigiKeys produktnummer
1727-PMEG10020ELXE-QXTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PMEG10020ELXE-QXCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PMEG10020ELXE-QXDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMEG10020ELXE-QX
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 100V 2A SOD123HP
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 100 V 2A Ytmontering SOD-123HP
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
14 ns
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
150 nA @ 100 V
Kapacitans @ Vr, F
55pF vid 1V, 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Teknologi
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
100 V
Monteringstyp
Ström - likriktat medelvärde (Io)
2A
Inkapsling/låda
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
840 mV @ 2 A
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123HP
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Arbetstemperatur - koppling
175°C