PMEG10010ELXEX
DigiKeys produktnummer
1727-PMEG10010ELXEXTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PMEG10010ELXEXCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PMEG10010ELXEXDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMEG10010ELXEX
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 100V 1A SOD123HP
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 100 V 1A Ytmontering SOD-123HP
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Omvänd återhämtningstid (trr)
14 ns
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ström - läckström @ Vr
150 nA @ 100 V
Artikelstatus
Aktiv
Kapacitans @ Vr, F
55pF vid 1V, 1MHz
Teknologi
Monteringstyp
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
100 V
Inkapsling/låda
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1A
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123HP
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
780 mV @ 1 A
Arbetstemperatur - koppling
175°C