PMEG060V050EPDZ | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PMEG060V050EPDZ |
Beskrivning | DIODE SCHOTTKY 60V 5A CFP15 |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Dioder 60 V 5A Ytmontering CFP15 |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | PMEG060V050EPDZ Modeller |
Kategori | Ström - läckström @ Vr 400 µA @ 60 V |
Tillv. | Kapacitans @ Vr, F 510pF vid 1V, 1MHz |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Grad Automotive |
Artikelstatus Inte för nya designer | Godkännande AEC-Q101 |
Teknologi | Monteringstyp |
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max) 60 V | Inkapsling/låda |
Ström - likriktat medelvärde (Io) 5A | Leverantörens enhetsförpackning CFP15 |
Spänning - fram (Vf) (max) @ If 560 mV @ 5 A | Arbetstemperatur - koppling 175°C (max.) |
Hastighet Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io) | Basproduktens nummer |