PHPT61010NYX
DigiKeys produktnummer
1727-2272-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-2272-1-ND - Remsbit (CT)
1727-2272-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PHPT61010NYX
Beskrivning
TRANS NPN 100V 10A LFPAK56
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Transistorer - Bipolära (BJT) - enkla NPN 100 V 10 A 145MHz 1.5 W Ytmontering LFPAK56, Power-SO8
Kategori
Effekt - max
1.5 W
Tillv.
Frekvens - övergång
145MHz
Arbetstemperatur
175°C (TJ)
Godkännande
AEC-Q100
Ström - kollektor (Ic) (max)
10 A
100 V
Inkapsling/låda
SC-100, SOT-669
Vce-mättnad (max) @ Ib, Ic
370mV vid 1A, 10A
Leverantörens enhetsförpackning
LFPAK56, Power-SO8
Ström - kollektorgräns (max)
100nA
Basproduktens nummer
DC-strömförstärkning (hFE) (min) @ Ic, Vce
150 vid 500mA, 2V