PESD12VL2BT,215 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PESD12VL2BT,215 |
Beskrivning | TVS DIODE 12VWM 37VC TO236AB |
Tillverkarens standardleveranstid | 8 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 37V Klämma 5A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering TO-236AB |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | PESD12VL2BT,215 Modeller |
Kategori | Nätmatningsskydd Nej |
Tillv. | Tillämpningar General Purpose |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Kapacitans @ frekvens 19pF vid 1MHz |
Artikelstatus Aktiv | Arbetstemperatur -65°C-150°C (TA) |
Typ Zener | Grad Automotive |
Dubbelriktade kanaler 2 | Godkännande AEC-Q100 |
Spänning - backspänning (typ) 12V (max.) | Monteringstyp Ytmontering |
Spänning - genombrott (min) 14,2V | Inkapsling/låda TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Spänning - begränsning (max) @ Ipp 37V | Leverantörens enhetsförpackning |
Ström - toppuls (10/1000 µs) 5A (8/20µs) | Basproduktens nummer |
Effekt - toppuls 200W |