PBLS1502Y,115 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Nexperia USA Inc.
I lager: 246 000
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 118 956
Datablad
Similar
Rohm Semiconductor
Rohm Semiconductor
Parametrisk ekvivalent
Rochester Electronics, LLC
Transistorer - bipolära (BJT) - matriser, förspända 1 NPN förspänd, 1 PNP 50V, 15V 100mA, 500mA 280MHz 300mW Ytmontering 6-TSSOP
PBLS1502Y,115
DigiKeys produktnummer
1727-5687-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PBLS1502Y,115
Beskrivning
TRANS PREBIAS 1NPN 1PNP 6-TSSOP
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
PBLS1502Y,115 Modeller
Kategori
DC-strömförstärkning (hFE) (min) @ Ic, Vce
30 vid 10mA, 5V / 150 vid 100mA, 2V
Tillverkare
Nexperia USA Inc.
Vce-mättnad (max) @ Ib, Ic
150mV vid 500µA, 10mA / 250mV vid 50mA, 500mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Ström - kollektorgräns (max)
1µA, 100nA
Artikelstatus
Föråldrad
Frekvens - övergång
280MHz
Transistortyp
1 NPN förspänd, 1 PNP
Effekt - max
300mW
Ström - kollektor (Ic) (max)
100mA, 500mA
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - kollektor-emitter-genombrott (max)
50V, 15V
Inkapsling/låda
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Resistor - bas (R1)
4,7kOhm
Leverantörens enhetsförpackning
6-TSSOP
Resistor - emitter bas (R2)
4,7kOhm