HPZR-C5V6-QX
DigiKeys produktnummer
1727-HPZR-C5V6-QXTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-HPZR-C5V6-QXCT-ND - Remsbit (CT)
1727-HPZR-C5V6-QXDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HPZR-C5V6-QX
Beskrivning
DIODE ZENER 5.6V 682MW SOD123W
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 5.6 V 682 mW ±5% Ytmontering SOD-123W
Kategori
Ström - läckström @ Vr
600 µA @ 3.3 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1 V @ 100 mA
Serie
Arbetstemperatur
175°C (TJ)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
Effekt - max
682 mW
Impedans (max) (Zzt)
63.6 Ohms