HPZR-C15-QX
DigiKeys produktnummer
1727-HPZR-C15-QXTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-HPZR-C15-QXCT-ND - Remsbit (CT)
1727-HPZR-C15-QXDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HPZR-C15-QX
Beskrivning
DIODE ZENER 15V 682MW SOD123W
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 15 V 682 mW ±5% Ytmontering SOD-123W
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 13 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1 V @ 100 mA
Serie
Arbetstemperatur
175°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
Effekt - max
682 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123W
Impedans (max) (Zzt)
25.97 Ohms