GANB4R8-040CBAZ
DigiKeys produktnummer
1727-GANB4R8-040CBAZTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-GANB4R8-040CBAZCT-ND - Remsbit (CT)
1727-GANB4R8-040CBAZDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GANB4R8-040CBAZ
Beskrivning
GANB4R8-040CBA/SOT8086/WLCSP22
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 40 V 20 A (Ta) 13W (Ta) Ytmontering 22-WLCSP (2,1x2,1)
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,4V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
15.8 nC @ 5 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
40V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
887 pF @ 20 V
FET-typ
Effektförlust (max)
13W (Ta)
Teknologi
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
40 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
22-WLCSP (2,1x2,1)
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
5V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
4,8mOhm vid 10A, 5V