Bilden för GANB1R2-040QBAZ är inte tillgänglig
GANB1R2-040QBAZ
DigiKeys produktnummer
1727-GANB1R2-040QBAZTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-GANB1R2-040QBAZCT-ND - Remsbit (CT)
1727-GANB1R2-040QBAZDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GANB1R2-040QBAZ
Beskrivning
GANB1R2-040QBA/SOT8092/VQFN16
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 40 V 100 A (Tc) 105W (Tc) Ytmontering 27-VQFN (6x4)
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,4V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
60 nC @ 5 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
6V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
3500 pF @ 20 V
FET-typ
Effektförlust (max)
105W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
40 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
27-VQFN (6x4)
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
5V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
1,2mOhm vid 10A, 5V