GAN3R2-100CBEAZ
DigiKeys produktnummer
1727-GAN3R2-100CBEAZTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-GAN3R2-100CBEAZCT-ND - Remsbit (CT)
1727-GAN3R2-100CBEAZDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GAN3R2-100CBEAZ
Beskrivning
100 V, 3.2 MOHM GALLIUM NITRIDE
Tillverkarens standardleveranstid
4 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 100 V 60A 394W Ytmontering 8-WLCSP (3,5x2,13)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
GAN3R2-100CBEAZ Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,5V vid 9mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
12 nC @ 5 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
+6V, -4V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
1000 pF @ 50 V
FET-typ
Effektförlust (max)
394W
Teknologi
Arbetstemperatur
-40°C-150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
8-WLCSP (3,5x2,13)
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
5V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
3,2mOhm vid 25A, 5V