GAN063-650WSAQ har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Nexperia USA Inc.
I lager: 175
Datablad
N-kanal 650 V 34,5 A (Tc) 143W (Tc) Genomgående hål TO-247-3
Nexperia cascode GaN FETs
GAN063-650WSAQ
DigiKeys produktnummer
1727-GAN063-650WSAQ-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GAN063-650WSAQ
Beskrivning
GANFET N-CH 650V 34.5A TO247-3
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
GAN063-650WSAQ Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4,5V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
15 nC @ 10 V
Förpackning
Rör
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Föråldrad
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
1000 pF @ 400 V
FET-typ
Effektförlust (max)
143W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
650 V
Monteringstyp
Genomgående hål
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
TO-247-3
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
60mOhm vid 25A, 10V