BZX84J-B8V2,115 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | BZX84J-B8V2,115 |
Beskrivning | DIODE ZENER 8.2V 550MW SOD323F |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Dioder - zener 8.2 V 550 mW ±2% Ytmontering SOD-323F |
Datablad | Datablad |
Kategori | Spänning - fram (Vf) (max) @ If 1.1 V @ 100 mA |
Tillv. | Arbetstemperatur -65°C-150°C (TA) |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Grad Automotive |
Artikelstatus Har utgått hos DigiKey | Godkännande AEC-Q101 |
Spänning - Zener (Nom) (Vz) | Monteringstyp Ytmontering |
Tolerans ±2% | Inkapsling/låda |
Effekt - max 550 mW | Leverantörens enhetsförpackning SOD-323F |
Impedans (max) (Zzt) 10 Ohms | Basproduktens nummer |
Ström - läckström @ Vr 700 nA @ 5 V |