JMZVTFTR8.2B
DigiKeys produktnummer
846-JMZVTFTR8.2BTR-ND - Remsa och spole (TR)
846-JMZVTFTR8.2BCT-ND - Remsbit (CT)
846-JMZVTFTR8.2BDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
JMZVTFTR8.2B
Beskrivning
1000MW, 5V, PMDE, ZENER DIODE FO
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 8.2 V 1 W ±2,07% Ytmontering PMDE
Kategori
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 5 V
Tillv.
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±2,07%
Inkapsling/låda
Effekt - max
1 W
Leverantörens enhetsförpackning
PMDE
Impedans (max) (Zzt)
30 Ohms