BZX84-B16VL
DigiKeys produktnummer
1727-BZX84-B16VLTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-BZX84-B16VLCT-ND - Remsbit (CT)
1727-BZX84-B16VLDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84-B16VL
Beskrivning
DIODE ZENER 16V 250MW TO236AB
Tillverkarens standardleveranstid
30 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 16 V 250 mW ±1,88% Ytmontering TO-236AB
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 11.2 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±1,88%
Leverantörens enhetsförpackning
TO-236AB
Effekt - max
250 mW