BZX84-B15-QR är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
onsemi
I lager: 23
Datablad
Similar
Diotec Semiconductor
I lager: 0
Datablad
Similar
Texas Instruments
I lager: 2 106
Dioder - zener 15 V 250 mW ±2% Ytmontering TO-236AB
BZX84-B15-QR
DigiKeys produktnummer
1727-BZX84-B15-QRTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-BZX84-B15-QRCT-ND - Remsbit (CT)
1727-BZX84-B15-QRDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84-B15-QR
Beskrivning
DIODE ZENER 15V 250MW TO236AB
Tillverkarens standardleveranstid
30 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 10.5 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
250 mW
Impedans (max) (Zzt)
30 Ohms